Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Urząd skarbowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Urząd skarbowy

    b]mrfazi[/b], fajna nawet ta 03...ale czy jest sens...no zależy do czego używasz i ile z rodziną jeździsz.
    a nie zastanawiałeś się nad SII kombi z podobnego rocznika zamiast O3?
    nie wiem jak ten silnik ma się CDAB w wersji family, ale ten wygląda sensownie pojazd i nalot znikomy:
    Nie znaleziono strony
    w razie co diesel:
    Nie znaleziono strony

    oczywiście o sedanie nie ma co pisać....wiadomo jak to szpetne :P
    ale dla rodziny S2 kombiacz...why not :P

  • #2
    Urząd skarbowy

    Czy po zakupie nowego auta z salonu trzeba to zgłosić w urzędzie skarbowym?

    Komentarz


    • #3
      Nie napisałeś czy masz auto na firmę czy prywatnie ale jedyny z tego co wiem obowiązek jest w przypadku gdy odliczasz cały VAT od auta osobowego wykorzystywanego w firmie - dodatkowo trzeba wtedy prowadzić dokładną ewidencję przebiegu pojazdu. Był też na początku roku ten okres z odliczaniem VATu w 100% i w przypadku umowy leasingowej aby dalej odliczać cały VAT trzeba było zgłaszać taką umowę do US (chyba do 1.05.2014 był taki obowiązek - więc jak nie zgłosiłeś to po ptakach.)

      P.S. - jeżeli natomiast kupiłeś prywatnie to nie musisz się już o nic martwić - Twój sąsiad na pewno zrobi to już za Ciebie.

      Komentarz


      • #4
        Jeśli wystawili Ci FVAT i kupiłeś na osobę prywatna to nic nie musisz robić. Zgłaszasz tylko jak kupujesz od osoby prywatnej przy podpisaniu umowy kupna-sprzedaży i wtedy trzeba zapłacić 2%.
        PerfectService by DGW
        Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
        Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
        Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

        Komentarz


        • #5
          Faktycznie ogólnikowo napisałem.
          Kupując auto używane trzeba złożyć jakiś tam papier bez różnicy czy podatek się płaci czy nie .Interesuje mnie czy po kupnie auta prywatnie trzeba też jakieś papierki wypełnić dla urzędu skarbowego.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Grew
            Faktycznie ogólnikowo napisałem.
            Kupując auto używane trzeba złożyć jakiś tam papier bez różnicy czy podatek się płaci czy nie .Interesuje mnie czy po kupnie auta prywatnie trzeba też jakieś papierki wypełnić dla urzędu skarbowego.

            Grew

            Zakładam, że kupujesz i będziesz je na siebie rejestrował. Jeśli tak to musisz wtedy iść do US i zgłosić ten fakt wypełniając druk chyba PCC-3, płacąc tzw wzbogacenie - 2% od wartości na kwicie - albo jak zbyt zaniżone masz to oni Ci powiedzą wg ich tabelek ile :wink: bo inaczej nie zarejestrujesz w "swojej komunikacji". Płacisz te kwotę u nich np w kasie US-u i z racji, że mamy nawet w urzędach XXI wiek po kilku dniach (mają strasznie wolne łącza :szeroki_usmiech ) dociera ta informacja droga elektroniczną do konkretnego wydziału komunikacji w Twoim Urzędzie Miasta/Starostwie i możesz dopiero furę rejestrować. Także chciał nie chciał wtedy zgłaszasz to bo nie ma innego wyjścia.

            Komentarz


            • #7
              Przt fakturze nic cie nie interesuje. Przy umowie sprzedazy masz obowiazek zaplaty2% podatku od czynnosci cywilnoprawnych (nie wzbogacenia - takiego podatku nie ma)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Alonzo_
                bo inaczej nie zarejestrujesz w "swojej komunikacji". Płacisz te kwotę u nich np w kasie US-u i z racji, że mamy nawet w urzędach XXI wiek po kilku dniach (mają strasznie wolne łącza :szeroki_usmiech ) dociera ta informacja droga elektroniczną do konkretnego wydziału komunikacji w Twoim Urzędzie Miasta/Starostwie i możesz dopiero furę rejestrować.
                Bzudra... Wydziału komunikacji kompletnie nie interesuje to, czy zapłaciłeś podatek, czy też nie.

                Komentarz


                • #9
                  Ostatnio wykupiłem auto = na siebie jako osobę fizyczną , które wcześniej miałem w leasingu - na jednoosobową działalność gospodarczą. Dostałem z leasingu fakturę z -ostatnią ratą , doliczyłem do tego 23 % vatu.
                  W Wydziale Komunikacji powiedzieli mi że w takiej sytuacji nie muszę zgłaszać się do Urzędu Skarbowego.
                  Do rejestracji potrzebowali Karty Pojazdu, zaświadczenia z badania technicznego -okazało się, że wystarczyłby wpis w dowodzie rejestracyjnym, dowodu rejestracyjnego i faktury.
                  O II fl kombi elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    Bo jak dostajesz od sprzedawcy fv tonie masz innych podatków niż vat. To tak jak z mieszkaniem - od developera dostajesz fv i nie płacisz pcc a z rynku wtornego masz tylko umowę i musisz zapłacić pcc. Temat prosty i wyjaśniony. Chyba nie ma sensu snuć dziwnych historii...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Chris11
                      Zamieszczone przez Alonzo_
                      bo inaczej nie zarejestrujesz w "swojej komunikacji". Płacisz te kwotę u nich np w kasie US-u i z racji, że mamy nawet w urzędach XXI wiek po kilku dniach (mają strasznie wolne łącza :szeroki_usmiech ) dociera ta informacja droga elektroniczną do konkretnego wydziału komunikacji w Twoim Urzędzie Miasta/Starostwie i możesz dopiero furę rejestrować.
                      Bzudra... Wydziału komunikacji kompletnie nie interesuje to, czy zapłaciłeś podatek, czy też nie.
                      To spróbuj zgłosić sie do wydziału tylko z umową k-s (gdy nie masz FV) bez opłaconego wcześniej pcc Jesteś przekonany, że bez problemu zarejstrujesz auto?

                      Komentarz


                      • #12
                        Alonzo_, wystarczy zapis, że sprzedający pokrywa PCC? Poza tym podatek od wzbogacenia (czy jak to się fachowo nazywa), to np. wygrywasz bańkę na loterii i płacisz od tego 10%
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Alonzo_
                          Zamieszczone przez Chris11
                          Zamieszczone przez Alonzo_
                          bo inaczej nie zarejestrujesz w "swojej komunikacji". Płacisz te kwotę u nich np w kasie US-u i z racji, że mamy nawet w urzędach XXI wiek po kilku dniach (mają strasznie wolne łącza :szeroki_usmiech ) dociera ta informacja droga elektroniczną do konkretnego wydziału komunikacji w Twoim Urzędzie Miasta/Starostwie i możesz dopiero furę rejestrować.
                          Bzudra... Wydziału komunikacji kompletnie nie interesuje to, czy zapłaciłeś podatek, czy też nie.
                          To spróbuj zgłosić sie do wydziału tylko z umową k-s (gdy nie masz FV) bez opłaconego wcześniej pcc Jesteś przekonany, że bez problemu zarejstrujesz auto?
                          Pierwszy z brzegu link z google:

                          Strona nie może zostać wyświetlona - Portal Informacyjny Urzędu m.st. Warszawy

                          Widzisz tam gdzieś zapis o okazaniu zapłaconego PCC??

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Chris11
                            Pierwszy z brzegu link z google:

                            Strona nie może zostać wyświetlona - Portal Informacyjny Urzędu m.st. Warszawy

                            Widzisz tam gdzieś zapis o okazaniu zapłaconego PCC??
                            Nie, nie widzę.
                            I nie mam zamiaru upierać się że nie zarejestruje bez tego. Wniosek mój był stąd, zę każdorazowo przy rejestracji czegokolwiek na kołach na umowę słyszałem umawiając się na termin w swoim WK, że mam przygotować to, to, tamto i opłacić PCC
                            Ale proponowałbym jednak koledze aby PCC opłacił i nie czekał jak skarbówka sama się upomni bo później może być tylko drożej. Niestety to jest obowiązkowa danina. Aby niektórzy poczuli się lepiej to oczywiście nazywa się podatek od czynności cywilno-prawnych co napisałem w pierwszej wypowiedzi - zwrot "wzbogacenie" to przynajmniej w moich rejonach nazwa potoczna - każdy u nas wie o co biega.
                            PCC przy pojazdach przy zakupie na umowę k-s płaci tylko kupujący i chyba nie można tego przerzucić na sprzedającego jak pisze raffiki. Mylę się?

                            Komentarz


                            • #15
                              Najlepsze jest PCC od dostania kredytu. Wiążesz sobie pętlę na X lat, spłacisz bankowi drugie tyle co pożyczasz a państwo uważa, że się wzbogaciłeś...

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzięki już się dowiedziałem że nie muszę.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Alonzo_
                                  Wniosek mój był stąd, zę każdorazowo przy rejestracji czegokolwiek na kołach na umowę słyszałem umawiając się na termin w swoim WK, że mam przygotować to, to, tamto i opłacić PCC
                                  WK informuje przez grzeczność, bo wielokrotnie zdarza się, że kupujący nawet nie wiedzą, że mają coś jeszcze zapłacić.
                                  Później przychodzi wesoły list od US nakazujący zapłatę 2% + odsetek i mina rzednie.
                                  Ale co tu się dziwić w kraju, w którym do WK wchodzi niemłody już gość, który raczej pierwszego auta nie rejestruje, omija wszystkich w kolejce i bez żadnego wypisanego wniosku informuje, że on chce zarejestrować auto. Później jeszcze jest zdziwiony, że ma coś wypełnić.

                                  Zamieszczone przez Alonzo_
                                  PCC przy pojazdach przy zakupie na umowę k-s płaci tylko kupujący i chyba nie można tego przerzucić na sprzedającego jak pisze raffiki. Mylę się?
                                  PCC może opłacić sprzedający.

                                  Kiedyś (jakieś 5 lat temu) był taki problem, że PCC musiało być podpisane przez sprzedającego i kupującego. Można sobie wyobrazić, jaki nie lada problem stanowiło to w momencie, kiedy ktoś kupował auto 500km od domu, a po kupnie kontakt się urwał.
                                  Później to znieśli i musi być podpis tylko opłacającego.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dodać by też można, że tak - może opłacić PCC także sprzedający tylko ta informacja musi znaleźć się na umowie k-s. Info z dziś, z mojego US-u (Toruń).
                                    Całe życie człowiek się uczy....

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X